Aktualitātes

Galda hokeja turnīrs
Drošības diena Kocēnu pamatskolā
014dff70-0dfb-46bd-9ccd-f72f6b0edeef.MP4

Vakar Kocēnu pamatskolā atskanēja trauksmes signāls - mācību nolūkā. Pulcēšanās laukumā skolas kolektīvu - pedagogus, skolēnus un tehniskos darbiniekus - sagaidīja Valmieras rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības priekšsēdētājs Egīls Kaužēns un Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas priekšsēdētājs Jānis Trauliņš, kuri pastāstīja par evakuācijas noteikumiem un ugunsdrošību. 

Skolēniem bija iespēja dzēst uguns liesmu, noklausīties lekciju par ugunsdrošību un ugunsdzēsēju ikdienu, savukārt, jaunāko klašu skolēni pielaikoja ugunsdzēsēju cepures, iepazinās ar ekipējumu un ar lielu interesi izkāpelēja lielo spēkratu.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas galvenā inspektore Liene Kaužēna skolēniem vēlreiz atgādināja par vispārējo drošību, ceļu satiksmes noteikumiem, par skolēnu atbildību pret saviem pienākumiem, uzturēšanos sabiedriskajās vietās, drošību internetā.

Lasīt tālāk...

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve- feldšere Zaiga Zariņa izrādīja auto aprīkojumu, iepazīstināja ar "Anniņu", pastāstīja par mediķu ikdienu, par traumām un drošību. Skolēnos lielu interesi izraisīja oksimetrs. Ikviens vēlējās noskaidrot savu ar skābekli saistīto hemoglobīna molekulu proporciju, kā skolēni teica, - skābekli asinīs. Savukārt, šoferītis Toms Kalniņš atļāva pagrozīt stūri svarīgajam auto, kā arī pastāstīja par rācijas nepieciešamību un atklāja lielāko braukšanas ātrumu.

Paldies profesionāļiem par atsaucību un sadarbību!

Lai jaunais mācību gads aizritētu bez liekām raizēm un starpgadījumiem!


Teksts un foto: skolas direktora vietniece ārpusstundu darbā Lāsma Salnāja

2023.09.05

Zinību diena Kocēnu pamatskolā

Vēl dažas dienas, un mēs satiksimies – atkal un no jauna. 311 skolēni (precīzāk – viņu vecāki) par savu izvēlējušies Kocēnu pamatskolu. Vēl desmit jauni garderobes skapīši tiks piegādāti septembra vidū, un visas sienas – arī tā, kur līdz šim atradās Valsts prezidenta portrets – būs aizņemtas. Bet par portretu nevajag raizēties – jaunajam Valsts prezidentam atradīsim gana cienīgu vietu.

Lasīt tālāk...

Šis gads tiek sagaidīts labām sajūtām – varējām neklausīties vasaras diskusijās par skolēniem, kuri nenokārtoja matemātikas eksāmenu. Mums to izdarīja visi. Un, tāpat kā vainīgo meklēšanā, tā arī šajā labajā ziņā grūti ir tieši pateikt, kam par to lielākais paldies. Izglītībā nav recepšu grāmatas, ir meklējumi, daudzas patiesības – citas skaļākas, citas vienkārši balstītas klusā, ikdienišķā pašatdevīgā pārliecībā darbam, kuru gribas izdarīt, cik vien labi iespējams.

 Latviešiem ir daudz sakāmvārdu, patiesības, kuras sevi pierādījušas laiku laikos, piem., “Miers baro, nemiers posta” vai “Izlietu ūdeni nesasmelsi”. Tos varam attiecināt arī uz attiecībām skolā – starp skolēniem, skolotājiem un vecākiem, jebkuru no mums. Paldies tiem nerimstošajiem vecākiem, kuri aizvadītajā mācību gadā nāca, stāstīja, piedāvāja – gan Leldei Gravai, ar kuras palīdzību jauniešiem bija iespēja pabūt “Erasmus+” projektos ārpus Latvijas, paldies Lienei Dembovskai, kuras spēja piesaistīt skolai projektu līdzekļus ļāva piedāvāt daudzas ārpusstundu aktivitātes, paldies Diāna Šalgūnai, kura tic atjaunotajai skolas fonda darbībai. Paldies, ka nākat, runājat, iesaistāties! WhatsApp lietotni atstāsim tikai informācijai!

Par individuālajiem mācību līdzekļiem satraukumam nav pamata, lai gan domāju, ka diskusijas vēl būs. Mājaslapā ir publicēta Tiesībsarga biroja izveidotā infografika, kur paldies par precīzo sarakstu, ka ir skaidrība, kas kam jāpērk, bet cirkuļu izdalīšana stundas sākumā vai guašas krāsu pārbaude pēc stundas gan būs skolotāja papildu pienākums un dažas stundai vai starpbrīdim atrautas minūtes.

Skolas “sagatavošana” mācību darbam nebeidzas 31.augustā. Gan tāpēc, ka ir birokrātiskas procedūras, kuru izpildei tiek veltīts daudz laika (piemēram, muižas ēkas 1.stāva foajē remontam pašvaldība iepirkumu rīkoja divreiz, jo pēc pirmā iepirkuma uzvarētāji lielo darbu apjomu dēļ atteicās no darbu izpildes), gan vienkārši skola ir process, kurā nemitīgi ir kas uzlabojams.

Lai cik grūts gads bijis un būs elektroenerģijas un siltuma izmaksu ziņā, pateicoties pašvaldības finansējumam, gan latviešu valodas, gan vizuālās mākslas kabinetos skolēnus sagaidīs jaunas, gaišas mēbeles; dizaina un tehnoloģiju nodarbībām iegādāta sublimācijas drukas iekārta, un vēl raugāmies pēc CNC frēzes; arī šogad gaidām interaktīvo ekrānu – šoreiz vienā no sākumskolas klasēm; ir ierīkota videonovērošanas sistēma; iegādātas visas skolotāju pieteiktās mācību grāmatas un darba burtnīcas vairāk nekā 10 tūkstošu eiro vērtībā utt. Sīkumi? Nedomāju. Tas, par ko es priecājos, to varbūt nesapratīs vienīgi skolas, kurās kā uz burvja mājienu notikuši miljonu vērtie renovācijas projekti. Kas zina… varbūt reiz arī mūsu skolā…

Paldies visiem skolotājiem, kuri palikuši uzticīgi skolai – direktoram par to šogad galvassāpju tikpat kā nebija – ir arī Mūzikas akadēmiju absolvējusi mūzikas skolotāja, kura aizvietos savu kolēģi. Pateicība Saeimas deputātam Jānim Grasbergam par ikgadējo sadarbību, kopā ar skolotājiem sākot jauno mācību gadu! Atjaunota draudzība ar Paistu pamatskolu Igaunijā. Brauksim pie “lēnajiem” igauņiem skatīties, kā viņiem daudz kas ātrāk sanāk. Bet tā jau nav, ka tikai citur ir labāk. Pagājušajā ciemošanās reizē Kocēnos slovēņu skolotāji novērojuši, ka mums ir labāka kārtība klasēs, un gribēja zināt, kā to panākam.

Skolotāji ir vienojušies, ka šogad īpašu vērību veltīsim dziļās domāšanas uzdevumiem, attīstot arī kritisko domāšanu un lasītprasmi. I semestrī plānotas peldēšanas nodarbības 4. klasēm, II semestrī – 3.klasēm Valmieras Olimpiskajā centrā. Paldies skolotājam Aivaram Māliņam un Latvijas Olimpiskajai komitejai par atkārtoti laimētajiem 5000 eiro sporta inventāra iegādei!

Ar “Labdien!” sveicienu latviešu valodā (komunikāciju angļu valodā atstāsim saziņai ar citu valstu iedzīvotājiem!) un svētku sajūtām gaidīsim ikvienu savējo 1.septembrī plkst. 9.00 Kokmuižas parterā iepretim skolai! 

skolas direktors Māris BušmanisFoto: dienasgrāmatas 1.vākam Vineta Mūze, 4.vākam - Māris Bušmanis un Elīna Upīte 

2023.08.30

Lepojamies!

Sveicam Latvijas čempionāta atlētiskajā vingrošanā pirmā posma sacensību uzvarētājus: 1.vietas ieguvēju Dānielu Bistrovu (9.b klase) un 2.vietas ieguvēju Eduardu Gertneru (8.a klase). 

Paldies skolotājam Haraldam Bruņiniekam! 

Foto: Haralds Bruņinieks2023.08.22
Par individuālajiem mācību līdzekļiem 

Gatavojoties skolai, lūgums ņemt vērā Tiesībsarga rekomendāciju, kas jāiegādājas vecākiem. Ja būs kādi mācību līdzekļi, par kuriem lems skolas padome, ka tie jāiegādājas vecākiem, tad par to informēsim mācību gada laikā.  

2023.08.18

Fotografēšanās skolēna apliecībai
Fotografēšanās skolēna apliecībai nākamo 1.klašu un citiem jaunajiem skolēniem - 18. un 19.jūlijā no plkst. 9 - 13 skolas muižas ēkā.
Ģimeņu diena
Sveicam!
Sveicam Valmieras novada 3.klašu skolēnu olimpiādes latviešu valodā laureāti Odriju Buili (3.a kl.) ar iegūto atzinību! Paldies skolotājai Marinai Melkurtei!2023.04.27
Nodarbība vecākiem

MAINĪTS DATUMS!

Ceturtdien, 27.aprīlī, plkst. 18.00 Kocēnu pamatskolas zālē nodarbība vecākiem "Kā vecāki var palīdzēt, atbalstīt, bērnam mācoties un apgūstot pašvadītas mācīšanās prasmes?"

Nodarbību vadīs Latvijas Universitātes pētnieks un lektors, klīniskais psihologs Edmunds Vanags.

 Daži avoti tiem jautājumiem, par kuriem runās E.Vanags:

Par skolas darbu no 24. līdz 26.aprīlim

Laikposmā no 24.04.2023. līdz 26.04.2023. Valmieras novada pašvaldības iestāde Kocēnu pamatskola piedalās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības organizētajā izglītības un zinātnes nozares darbinieku streikā, un mācību process minētajā laikposmā netiks nodrošināts. Plašāka informācija aizsūtīta E-klases pastā 17.04.2023.

Kontaktpersona no 24.-26.04.2023. jautājumos par izglītības iestādes darbību - Valmieras novada Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže (iveta.paze@valmierasnovads.lv t. 64207139) 


Valmieras novada skolēniem būs iespēja strādāt vasaras brīvlaikā
No 2. maija Valmieras novada pašvaldība aicina skolēnus vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā ne vēlāk kā no 2023. gada 1. janvāra, pieteikties darbam vasarā. Vairāk informācijas var uzzināt Valmieras novada tīmekļa vietnē.2023.04.21
Izglītojoši pasākumi bērnu traumatisma profilaksei

Tuvojoties vasarai, arī Kocēnu pamatskola piedalās Veselības ministrijas organizētajā bezmaksas izglītojošu pasākumu ciklu īstenošanā izglītības iestādēs par bērnu traumatisma profilaksi. Izglītojošo pasākumu mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus par drošību, biežākajiem traumatisma veidiem, traumu gūšanas apstākļiem un veicamajiem profilakses pasākumiem, tādējādi veicinot bērnu traumatisma prevenciju Latvijā.

Tāpēc divas dienas skolā visu klašu skolēni aktīvi piedalījās nodarbībās, izprotot dažādu traumu veidus, to gūšanas iespējas, kā arī apzinot veidus, kā izvairīties no traumām. 

Foto: Inta Grabe2023.04.21
Pavasara talkas nedēļa
Lieldienu tirdziņš
Top Lieldienu dekori

4.aprīlī skolā projekta "Prieks būt" programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" ietvaros notika radošā darbnīca "Lieldienu dekori", kurā skolēniem bija iespēja izveidot svētkiem atbilstošu pašdarinātu rotājumu. 

Sadraudzības pēcpusdiena

31.martā skolas teātra pulciņš devās uz Matīšiem, lai piedalītos sadraudzības pēcpusdienas aktiviātēs. 

5. a un 5. b klases dodas mācību ekskursijā

31. martā 5.a un 5.b klases sociālo zinību un vēstures priekšmeta ietvaros devās mācību ekskursijā, kurā apzināja savas tuvākās apkārtnes kultūrvēsturiskos objektus. Skolēni apmeklēja Mujānu biedrības namu, Neikenkalna dabas koncertzāli, Rubenes Evaņģēliski luterisko baznīcu un Vaidavas pilskalnu. 

ZZ čempionāta pusfināla uzdevums - viens labais darbiņš skolā! 

8.a klase, nolemjot piedalīties ZZ čempionātā, 30. martā pārstādīja skolā telpaugus! 

Mēs visi ceram tādā veidā pievilināt pavasari!

Dāvinājums skolai
Paldies skolas absolventam Edgaram Atlācim par dāvinājumu un atgādinājumu, ka Latvija esam mēs paši! 2023.03.27.
1991. gada Barikāžu aizstāvju atceres pasākums "Barikāžu laiks. Mūsu laiks"
18. janvāra pievakarē Kocēnos, Skautu mājā, notika Kocēnu pamatskolas muzeja un Kocēnu 38. skautu vienības organizēts pasākums – tikšanās ar kocēniešiem, kuri 1991. gadā piedalījās barikādēs Rīgā un nevardarbīgi aizstāvēja Latvijas valsts brīvību pret militāriem uzbrukumiem un neatkarības pretiniekiem.Klātesošie kavējās un dalījās atmiņās par tā laika notikumiem, vēlreiz un vēlreiz apliecinot, cik tā ir liela vērtība – dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī. Kā arī viens no tikšanās mērķiem bija atjaunot pirms 32 gadiem 13. janvārī Rīgā uzņemto fotogrāfiju.
Teksts: Elīna UpīteFoto: Jānis Lārmanis


Iespēja piedalīties visiem māksliniekiem no 4 līdz 16 gadu vecumam 
Līdz 11. janvārim ir iespēja pieteikt darbus 51. Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam „LIDICE 2023”. Vairāk informācijas par konkursu vari izzināt šeit vai pie vizuālās mākslas skolotājas.Dalībniekiem pieteikties pie vizuālās mākslas skolotājas vai klases audzinātājas!
Sertifikāts "Atzinība par 2022./2023. mācību gada I semestri"
Esmu priecīgs paziņot, ka Kocēnu pamatskola 2022./2023. mācību gada I semestrī ir bijusi viena no aktīvākajām izglītības iestādēm portālā Uzdevumi.lv! Paldies par Jūsu skolotāju un skolēnu aktivitāti, sasniegtajiem rezultātiem un atbalstu, ko sniedzat digitāliem mācību līdzekļiem!Ceram uz veiksmīgu sadarbību arī turpmāk! Ar cieņu,Uzdevumi.lv direktorsEdgars Škutāns 
Ziemassvētkos
Tas ir tas, cik daudz sniega nokritaKas visu zemi klāja ar paklāju?Un koki, tāpat kā pasakainā svētlaimē,Kurināms no cietā sudraba …Es eju šajā pasakainajā rītāUn visapkārt ir balts mežs, balts mežs …Kas ietina dzīvi šajā pasakā,Parādot tik daudz ziemas brīnumu?Visi krūmi ir tērpti mežģīnēs …Un kažokāda ir pūkaina uz priedēm,Un bērni apbrīno pasakuĻaujiet smiekliem zvanīt ar pārplūdēm. © https://labadavana.lv/apsveikumi/svetki/ziemassvetki/par-ziemu/
Priecīgus Ziemassvētkus!2022.12.25.
Ziemassvētku koncertuzvedumsSniega karaliene
Visi mīļi gaidīti uz Ziemassvētku koncertuzvedumu "Sniega karaliene" Kocēnu kultūras centrā. Šogad paredzētas 2. izrādes. 21.12. uzstāsies 1.-4. klašu skolēni, 22.12. 5.-9. klašu skolēni. Esam priecīgi, ka tradīcijas atgriežas un atkal iestudējam Ziemassvētku izrādi. Skolā jūtama kņada, patīkams satraukums. Ja pietrūkst pirmssvētku sajūtas, droši nāc uz Kocēnu pamatskolu, jo te to noteikti noķersi!2022.12.21.
Ja ir pazaudēta skolēna apliecība 

Tiek gatavots lēmumprojekts "Par iestādes "Valmieras novada Izglītības pārvalde" maksas pakalpojumu cenrāža apstiprināšanu", kas tiks apstiprināts  domes sēdē 29.12.2022. Aprēķinot vienas apliecības izgatavošanas izmaksas, tie būs 4,00 EUR.

Šobrīd izglītības iestāde var pieņemt iesniegumu no vecāka, kurā tiek lūgts izgatavot jaunu apliecību, ja skolēns ir pazaudējis pašvaldības izsniegto  pirmreizējo skolēna apliecību. 

Vecāks bankas izdruku, kurā ir redzams naudas pārskaitījums (4,00 EUR)  par apliecības atkārtotu izgatavošanu, varēs veikt un pievienot pēc 29.12.2022. Tad izglītbas iestāde saņemtos iesniegumus iesniegs Valmieras novada Izglītības pārvaldē. 


2022.12.16.
Stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa”
Valsts svētku mēnesī 7.b klases puiši Rūdis Vanters un Ričards Brauns pārstāvēja Kocēnu pamatskolu stāstnieku konkursā “Teci, teci, valodiņa”. Rūdim - I pakāpes diploms un gods pārstāvēt Valmieras novadu konkursa nākamajā kārtā Rīgā, Ričardam - II pakāpes diploms. Paldies ģimenēm un skolotājai Marinai Melkurtei!2022.11.14
Skolēnu padomes saliedēšanās pasākums: ”Piedzīvojums mežā” 
14. un 15. oktobrī Skolēnu Padome piedalījās saliedēšanās pasākumā "Piedzīvojums mežā". Divu dienu garumā ar nakšņošanu kompleksā "Lauviņas" jaunieši, darbojoties dažādās aktivitātēs, apguva sadarbības prasmes. Mērķis pasākumam bija saliedēt Skolēnu Padomes dalībniekus, lai ikdienas darbā drošāk spētu paust savu viedokli, dalīties ar idejām. Pirmajā dienā jaunieši devās pārgājienā kopā ar SIA "Aktīvā tūrisma centra Eži" projektu vadītāju Gintu Vaseri, pārbaudot savu izturību un komandas garu. Savukārt otrajā pasākuma dienā Skolēnu padomes dalībnieces Evelīna Kromane, Sandija Rumba un Melānija Brīdaga vadīja izglītojošas nodarbības par to, kas ir Skolēnu pašpārvalde, akcentējot skolēnu līdzdalību skolas dzīvē.

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros”.


Ekskursiju mēnesis Kocēnu pamatskolā
Oktobris ir labākais mēnesis, kad saliedēt klases kolektīvu, dodoties skolēnu ekskursijās. Mācību ekskursijas priekšrocības ir šādas:
  • palīdz saskatīt un pārbaudīt parādības, kuras nevar īstenot klasē, rada vienotu izpratni un veido pasaules kopainu;
  • parāda skolēniem apgūtās teorijas nozīmi praksē;
  • tā ir dažādība un vietas maiņa, vēlams ikdienas rutīnas pārtraukums;
  • iespējams izmantot visus uztveres orgānus (redzi, tausti, dzirdi, garšu utt.)*
Mūsu skolas skolotāji ļoti rūpīgi izplāno ekskursiju maršrutus, lai tie atbilstu izglītojamo vecumposmam un apgūtajām tēmām mācību priekšmetos. Skolēni mācās arī sociālās prasmes, tādas kā pieklājību un komunikāciju. Katrai klasei jāuzņemas atbildība par savu uzvedību, jo preznetē savu skolu un Kocēnu novadu. __________*https://profizgl.lu.lv/mod/book/view.php?id=20423&chapterid=5153
Prieks dzīvot, radīt un dot Kocēnos 
No šī gada augusta Kocēnu pamatskolas aktīvākie skolēni kopā ar Kocēnu skautiem un izpalīdzīgiem skolas darbiniekiem sākuši realizēt jauniešu projektu “Prieks būt” programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros. Projektu iesniedzām jau februārī un bijām priecīgi saņemt pozitīvu atbildi, ka tas tiek apstiprināts. Gada garumā organizēsim aktivitātes gan vietējiem jauniešiem, gan plašākai sabiedrībai ar mērķi piedāvāt saturīgas brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, apgūstot jaunas prasmes un stiprinot vietējās kopienas sadarbību un piederību Kocēniem. Katram mēnesim noteikta ar priecīgiem notikumiem saistīta devīze un aktivitāšu tematiskais virziens. Piemēram, plānojam pasākumus, kuru nosaukumi vēsta par dzīvotprieku, domātprieku, spēlētprieku, radītprieku, strādātprieku, dzīvesprieku un citiem. Savukārt septembrī norisinājās pirmās aktivitātes ar nosaukumu “Sportotprieks”. Organizējām nūjošanas nodarbības pieaugušajiem un pārgājienus bērniem, kā arī, stiprinot paaudžu draudzību, aktīvi darbojāmies svaigā gaisā visi kopā. Liels paldies Kocēnu sporta entuziastei Jolantai Tauriņai-Ieveniecei un Kocēnu skautiem par iesaistīšanos aktivitāšu satura izveidošanā!
Projekta darba grupa
Projektu tiek realizēts sadarbībā ar biedrību “Dēms”. Projektu finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas partajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu
Atkalsatikšanās pirmajā skolas dienā
Kocēnu pamatskolas 2021./2022.mācību gada izlaidums - ceturtdien, 16.jūnijā, plkst. 18.00 Kocēnu pamatskolā
Gaidām visus ģimenes dienā!
Būsim atkal kopā 20. maijā no plkst 18.00 Kokmuižas parterā, lai pateicības koncertā teiktu paldies par sasniegumiem, ar kuriem lepojamies, un sarunās, spēlēs, labos vārdos aizvadītu piektdienas vakaru! Gaidīsim visus Kocēnu pamatskolas skolēnus un viņu vecākus!2022.05.18
Maijā uzzied Latvijas daba, buča uz mammas vaiga un prieks par brīvu un neatkarīgu valsti
Te upes ir visstraujākāsTe pļavās viskošākie taureņi dejTe rozes zied vissārtākāsUn suņi visdrosmīgāk pagalmos rej.
Te zvaigznes mirdz visspožākāsTe kalēji laimes pakavus kaļTe mammas ir vismīļākāsTe vienmēr gribu atgriezties atpakaļ.
Te koki aug staltākieun mākoņi baltākieTe putni visskanīgāk dziesmas dzied.Vai saule spīd vai sniegi krīt,es palikšu te,jo nekur nav tik labi kā Dzimtenē. 
/Pēters Brūveris/
2022.05.03
Kocēnu pamatskola saņēmusi akreditāciju darbībai nākamajiem sešiem gadiem
Papildus satraukumam, kas bija saistīts ar to, kā uzņemsim savā skolā ukraiņu bērnus, martā skolā nedēļu "ciemojās" arī akreditācijas komisija. Paldies tai par savu redzējumu, cieņpilno attieksmi, konstruktīviem ieteikumiem un norādītajām darbībām, kas tuvākā un tālākā nākotnē veicamas; paldies par komisijas lēmumu, kas ļauj mums strādāt arī nākamos sešus gadus (tas ir maksimālais termiņš, kādu darbībai dod izglītības iestādēm). Paldies kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem, kuri dalījās savā redzējumā par skolu! Pielikumā publicējam akreditācijas komisijas vadītājas vēstuli vecākiem. Pēc akreditācijas gribu teikt, ka nekas jau nav beidzies, gluži otrādi - sācies ikdienas darbs saskaņā ar to, kas noteikts skolas attīstības prioritātēs, saskaņā ar šāgada budžeta plānojumu, nepieciešamajām izmaiņām personālresursu sastāvā un, protams, domām un darbiem, kā uzlabot mācību procesu un mācību satura apguvi, un domām par kopīgiem pasākumiem, no kuriem uz vienu aicinu īpaši - 20.maija pēcpusdienā - Ģimenes dienu, kad sarunās, koncertā un dažādās āra aktivitātēs satiksimies visi kopā! Akreditācijas ekspertu komisijas vēstule Kocēnu pamatskolas skolēnu vecākiem - šeit!
Lai vairāk mierīgs un priecīgs šis pavasaris! Labām domām - skolas direktors Māris Bušmanis
2022.04.11.
Patīkams pārsteigums
Jau 16 gadus Latviešu valodas aģentūra rīko bērniem un jauniešiem  radošo darbu konkursu, lai bērni rakstītu vai zīmētu par vērtībām, kuras cildina latviešu valodu, darba tikumu un tradīcijas.2021.gadā konkursa tēma bija “Mans grāmatplaukta stāsts”. No skolas piedalījās 4. un 5.klašu skolēni – 9 skolēnu darbi tika izvēlēti un nosūtīti aģentūrai. Kad Valodu dienā – 21.februārī – nosauca laureātus, to vidū nebijām, bet tagad, pēc gada, pa pastu tika atsūtītas grāmatas un pateicība skolotājai. Pārsteigums – grāmatā publicēti arī divi mūsu skolas meiteņu darbi. Apsveicam Ievu Kristīni Grebūnu un Elizabetu Laursoni!2022.gadā par tēmu “Tu esi Latvijas dārgums” domrakstus rakstīja 6.klašu skolēni. Aģentūrai tika nosūtīti 5 skolēnu darbi: no 6.a klases Noras Dembovskas, Katrīnas Podvinskas, Miķeļa Jāņa Bitmaņa un Gustava Apsīša domraksti un no 6.b klases Ričarda Brauna darbs. Arī šogad pēc darbu izvērtēšanas laureātos neesam, bet gaidīsim grāmatu – varbūt atkal būs pārsteigums!                                                                        Latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Treimane
2022.03.30
Šogad pavasaris...
...citās krāsās un sajūtās2022.03.06.

Kur meklēt palīdzību?

Cik bieži neesam runājuši par to, ka nav pieļaujama vardarbība, agresija ne vismazākajā mērā. Tāda tā diemžēl tagad izvērsta plašā mērogā pret Ukrainu, raisot bažas par drošību visā pasaulē. Skolēniem un viņu vecākiem E-klasē ir aizsūtīta informācija, kur vērsties tad, kad nav iespējams tikt galā ar satraukumu, kā rīkoties dažādu apdraudējumu situācijās. Skolā iespējama psiholoģes palīdzība, drīkst rakstīt arī E-klasē Vinetai Flemingai; bērni drīkst zvanīt arī uz uzticības tālruni 116111, savukārt diennakts tālruņu numuri krīzes situācijās – 67222922 vai 27722292. Atbalsts nedrošā brīdī - https://www.izm.gov.lv/lv/atbalsts-nedrosa-bridi Lai šis laiks mums māca būt vienotiem un palīdzīgiem, prasmīgiem un labi savu darbu darošiem cilvēkiem!2022.02.28.

Pirmklasniek, tiekamies Kocēnu pamatskolā!

Par iespējām skolā, kur klasē katram iespējams pievērst uzmanību; kur iespējamas stundas un brīvais laiks muižas parkā un citviet dabā; kur skolas vidi un attiecības veidojam personīgā saziņā,
tikšanās - ceturtdien, 17.martā, plkst. 18.30 tiešsaistē (ja vieta tiks mainīta, informēsim). Gaidām lielus un mazus! Būs nodarbība arī nākamajiem pirmklasniekiem. Pieteikumu dalībai lūdzam sūtīt uz: iveta.klava@kocenuskola.lv
Ģimenes aicinātas arī uz personīgu tikšanos ar skolas direktoru, piesakoties: maris.busmanis@kocenuskola.lv 
Par iestāšanos skolā skatīt mājaslapas Uzņemšanas sadaļā (šeit)! Iesnieguma veidlapas uzņemšanai 1.klasē var iesniegt lietvedībā vai atstāt pasta kastītē pie sākumskolas ēkas durvīm, vai PII "Auseklītis" audzēkņi savām skolotājām. 
Uz tikšanos!

Mīlestības diena 

Mīlestībai nav īpašas dienas, bet, ja kāds mums atgādina, ka tāda ir, mēs tai nepretojamies.2022.02.14.

Jauni noteikumi karantīnas kārtībā (SPKC precizēti 14.02.2022.)

No 14.februāra jaunas normas karantīnas ievērošanā. Grozījumi karantīnas kārtībā veikti MK 09.10.2021. rīkojumā Nr. 720 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Lasīt tālāk...
  • Skolēni (arī interešu un profesionālās ievirzes – mūzikas, mākslas, sporta skola) un darbinieki kontaktpersonas var neievērot mājas karantīnu, bet jāveic paštests otrdienās no rīta (skolēniem bez sertifikāta – kopējais stobriņu tests), ceturtdienas un svētdienas vakarā vai nākamās dienas rītā (nosūta vai parāda klases audzinātājam/-ai). Nav vairs jāveic paštests septiņas dienas pēc kārtas. Paštesta veikšanas pamācība – šeit!
  • Nekāds tests nav jāveic pārslimojušiem 60 dienas pēc saslimšanas. 
  • Ja stobriņa testa rezultāts ir pozitīvs, tad trešdienas rītā klases audzinātāja/-s paziņos individuālu laiku un vietu, kur nodot siekalu testu. 24 stundu laikā vajadzētu būt rezultātam. Ja nav, tad veicam paštestu un atgriežamies skolā ar negatīvu rezultātu.
  • Ja ir pozitīvs paštests, tad lūgums veikt siekalu testu (trauciņu var pajautāt klases audzinātājam/-ai; kā veikt siekalu testu - šeit). Ja nav iespējams pēc testa ierasties un testu nodot laboratorijā, arī tad informējiet audzinātāju – aizbrauksim, aizvedīsim, arī testu uz laboratoriju „Bior” (Raiņa ielā 19, netālu no ZET, pie apvedceļa), pieteikties - šeit! Siekalu tests laboratorijā iesniedzams darbdienās līdz plkst. 14.00. Siekalu testa trauciņu var dabūt arī pie laboratorijas ārdurvīm.
  • Kamēr mājās ir kontakts ar inficēto personu, tikmēr skolēns uz skolu nedodas, mācās mājās. Klases audzinātājs/-a saziņā ar citiem skolotājiem aizsūtīs individuālo mācību plānu. Pēc inficētās personas izveseļošanās skolēns atgriežas skolā, veicot paštestu norādītajās paštestu dienās. SPKC grozīts 14.02.2022. SPKC šodien ir precizējis informāciju par kontaktpersonām. Izglītojamie pamata un vidējās izglītības pakāpē, izglītības iestādē nodarbinātie var turpināt mācības un darbu klātienē arī gadījumos, ja mājsaimniecībā kontakts ar inficēto turpinās. (Iepriekš sūtītajā informācijā bija norādīts, ka tādos gadījumos jāievēro karantīna un uz izglītības iestādi doties nevar.)
  • Atceramies – uz skolu nenākam ar saslimšanas pazīmēm! Ja skolā dotā vai ģimenes dotā medicīniskā maska vai respirators palicis mājās, skolā iespējams dabūt jaunu masku, jautājot klases skolotājam/-ai vai Skolotāju istabā. 
Vēlot labu veselību,cieņā - direktors2022.02.12

Sveču diena

Latviešu tautas tradīcijās februāris ir Sveču mēnesis. Dažādos mācību priekšmetos – dabaszinībās, latviešu valodā, dizainā un tehnoloģijās u.c. – Kocēnu pamatskolas visjaunākie – 1.klases – skolēni pētīja, kāpēc vajadzīga gaisma, kādi ir gaismas avoti, kas jādara Sveču dienā, zīmēja sveces un veidoja svečturus.Ar to viss nebeidzās - vēl Valmieras muzeja skolotāja, programmas “Gaismas ceļš” vadītāja Evita Buša stāstīja un rādīja, kādi bijuši gaismas ķermeņi agrāk; kopā ar bērniem minēja mīklas un klausījās ticējumos, un galu galā katrs iemācījās "uzaudzēt" savu sveci.

Barikāžu atceres piemiņas diena 

Klikšķini uz attēla, lai dotos uz '"Barikāžu atceres piemiņas dienas" foto galeriju!
Barikāžu atceres piemiņas diena Kocēnu pamatskolā. Lasīt tālāk...
Šī zeme man dārga, Jo citas zemes nav, Jo nav arī citu debesu. Var jau būt, ka kaut kur pa ēteru Lidinās eņģelīši apzeltītiem spārniem, Var jau būt, ka kaut kur dod dzert nektāru No grezniem traukiem, – Man pietiek, ka uz Latvijas zemes Eņģeļi ir pārvērtušies stārķos Un nektāru ražo bites No pāris hektāriem Vizbulīšu.  /Roberts Mūks/Tad, kad mani vecāki bija manā vecumā, 1991.gada janvārī, norisinājās Latvijai būtiski notikumi – bija Barikāžu laiks. Nu jau vairāk nekā 30 gadus Barikāžu laika piemiņa tiek glabāta kopīgi kurtos ugunskuros un laba vēlējumos Latvijai.
Foto – Elīna Upīte

28. janvāris - Draudzīgā aicinājuma diena

Klikšķini uz attēla,  lai atvērtu Kokmuižas pavasara stāstus!
1935.gada 28.janvārī – Kārļos – neatkarīgās Latvijas Valsts ceturtais prezidents Kārlis Ulmanis radīja jaunu tradīciju, aicinot: Dāvināsim... grāmatas, gleznas, mākslas darbus, palīdzēsim katrs savai vecajai skolai tikt pie laba mūzikas instrumenta. Prezidenta iniciatīva - Draudzīgais aicinājums - rosināja atcerēties savu skolu. Mūsu iniciatīva šogad - Pavasara stāsti. Palīdzi tos radīt!

Jaunajam, 2022., gadam sākoties…

Paspēt. Šis varētu būt mans šīgada vārds. Paspēt izdarīt visus (Vai tiešām visus?) uzticētos darbus. Paspēt atrast brīdi, brīžus būt kopā ar savējiem. Paspēt izrunāties, pajautāt, sasveicināties vairāk nekā tikai vienā vārdā. Paspēt izdarīt sev ko ļoti tīkamu – to, kas uzlādē, baro… – formulējiet, kā gribas! Mums katram konkrētajā vietā un ar konkrētajiem cilvēkiem dots tikai tas laiks, kas dots. Plānotāji teiks – salieciet prioritātes, kas jums ir svarīgākais! Tā jādara, zinu. Bet reizēm to kāršu namiņu varbūt ir vērts sajaukt vai tas pats sajaucas, kad, piemēram, saruna ar bērnu ir svarīgāka par kārtējo vebināru, pārskata aizpildīšanu utt. Ne vienmēr, bet reizēm, es teiktu – iespējami vairāk. Garāks sveiciens par atgriešanos skolā (5.janvārī ), testēšanās kārtību u.c., kā līdz šim, ir aizsūtīts E-klases pastā, bet jaunajā gadā lai ir daudz brīžu, kad esam laimīgi, pateicīgi un vajadzīgi!Būsim un radīsim labas lietas 2022.gadā visi kopā!Cieņā – jūsu skolas direktors Māris Bušmanis

Ziemassvētku krūzītes stāsts

Klikšķini uz attēla,  lai atvērtu Ziemassvētku krūzītes stāstu!
Tu jau guli?
Mēģinu iemigt, bet nekādi neizdodas. Prātoju par gada skaistākajiem svētkiem- Ziemassvētkiem. Neesmu vēl nopircis dāvanas, neesmu sagādājis eglīti. Šogad kaut kā nerodas īstā noskaņa. 
Vēl jau ir laiks visiem Ziemassvētku darbiem. Bet noskaņa – noskaņu es tev palīdzēšu radīt. Es tev izstāstīšu pasaku „Ziemassvētku krūzītes stāsts”.

Valsts svētku nedēļai veltītā izstāde "Mūsu latviskās vērtības"

Kocēnu pamatskola Latvijas dzimšanas dienai par godu pārvērtusies mākslas galerijā, kur katra klase izveidojusi izstādi par kādu latviešu tautai nozīmīgu lietu vai vērtību. Skaties video un novērtē mūsu veikumu!Sveiciens Latvijai svētkos!

Lāčplēša dienas pārgājiens 5.-9.klasei

Klikšķini uz attēla,  lai atvērtu Lāčplēša dienas uzdevumu!
Ja vēlies izzināt un pārbaudīt savas zināšanas par to, kas ir Lāčplēša diena, aicinām doties virtuālā pastaigā pa mūsu vēstures takām!Neaizmirsti iedegt svecīti par mūsu varoņiem!

Noslēdzies atlētiskās vingrošanas septītā čempionāta 3.posms

Šā gada 13.oktobrī tika rīkots septītais atlētiskās vingrošanas čempionāta 3.posms – vieglatlētikā, kurā piedalījās Valmieras novada Kocēnu pamatskolas 4.-6.klašu skolēni. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, čempionāts notika klašu grupās, katrai klasei piedaloties savā disciplīnā. Pavisam skolēni piedalījās četrās vieglatlētikas disciplīnās. Un katrā no tām bija savi laureāti
Meiteņu grupā 60 metru skrējienā: 1.vieta Katrīnai Podvinskai 2.vieta Kitijai Ločmelei  3.vieta Sārai ŠmagreiZēnu grupā 60 metru skrējienā: 1.vieta Sebastianam Nillem  2.vieta Kristeram Mikuļinokam  3.vieta Krišam JančukamMeiteņu grupā 800 metru skrējienā: 1.vieta Amandai Hohlovai 2.vieta Sārai Šmagrei  3.vieta Maijai BrusovaiZēnu grupā 800 metru skrējienā: 1.vieta Sebastianam Nillem 2.vieta Gustavam Apsītim  3.vieta Raenam HlizovamMeiteņu grupā tāllēkšanā: 1.vieta Maijai Brusovai 2.vieta Katrīnai Podvinskai  3.vieta Keitai PusvācieteiZēnu grupā tāllēkšanā:  1.vieta Sergejam Fomičovam 2.vieta Sebastianam Nillem  3.vieta Ralfam GrabimMeiteņu grupā bumbiņas mešanā: 1.vieta Keitai Peipai 2.vieta Amandai Hohlovai  3.vieta Natālijai Unai GrīviņaiZēnu grupā bumbiņas mešanā: 1.vieta Kristianam Martinsonam 2.vieta Kristianam Pētersonam 3.vieta Krišam Jančukam Sacensības atbalstīja Latvijas Tautas sporta asociācija un Izglītības un zinātnes ministrija.Sacensību galvenais tiesnesis Haralds Bruņinieks

Ekskursiju diena

Dzeja uz trotuāra

Klikšķini uz attēla, lai dotos uz "Dzeja uz trotuāra" attēlu galeriju!

Pirms atkal atskan skolas zvans...

Pirms jaunā skola gada - domas un informācija ikvienam Kocēnu pamatskolas skolēnam, tā vecākiem un darbiniekiem. Lasīt tālāk...
Lielākajai daļai skolēnu mācību saturs jaunajā mācību gadā tiks piedāvāts saskaņā ar jauno izglītības standartu. Esam domājuši un domāsim, kā veidot mācību stundas uzbūvi atbilstoši jaunajām nostādnēm, kā nodrošināt caurviju prasmju īstenošanu. Īpašu uzmanību pievērsīsim pašvadītas mācīšanās nozīmei, kad skolēns pats (protams, ja nepieciešams, tad ar skolotāja, vecāka palīdzību) nosaka mērķi; apzinās iespējas, kā to sasniegt, un pārbauda, vai to ir sasniedzis; domā, kas ir palīdzējis un kas traucējis.Kā šā gada vadmotīvu gribu piedāvāt – cienīsim cits citu! Ar skolotājiem esam vienojušies, ka respektēsim cita viedokli, neuzspiežot savu. Līdzīgi kā ar ticību – šie ir uzskati, kas katram mums izveidojušies kaut kā ietekmē – šābrīža situācijā medicīnas speciālistu viedoklī, medijos atrodamos viedokļos u.c. Mums skolā svarīgākais – iespējami ilgi noturēties mācībām klātienē, skolā. Tāpēc svarīgi ievērot epidemioloģiskās prasības, kuras noteikusi valsts. Ministru kabineta (MK) noteikumiem atbilstoši skolas izstrādātā epidemioloģiskā kārtība šonedēļ tiks publicēta skolas mājaslapā. Valsts dotās iespējas (MK noteikumi Nr. 360) mācībām skolā patlaban ir divas: vakcinācijas (no 12 g.) vai pārslimošanas sertifikāts, uzrādīts klases audz., siekalu tests, veikts katru otrdienu, sākot no 31.aug., skolā vai mācības mājās (tad 1.-8.kl. vecāks raksta iesniegumu skolai).Tiksimies skolas padomē trešdien, 15.septembrī, plkst. 18.30 – pārrunāsim, izvērtēsim, kā mums ir gājis.Skolēnu skaits, uzsākot jauno mācību gadu, – 287 – lielākais pēdējo desmit gadu laikā noteikti (ir bijis arī uz pusi mazāks). No jauna angļu valodu 2., 5., 6. un 8.klasēs mācīs skolotāja Santa Plinte – Latvijas Universitātē ieguvusi angļu filologa izglītību; vienu dienu skolā būs arī sociālo zinību skolotājs Rihards Bergs (6.b, 7. un 8.kl.), skolotāju Inu Plauku darbnespējas laikā kā 7.b klases audzinātāju aizvietos latv. val. skolotāja Elita Ozola, bet mūzikā sk. Mārtiņš Birnis. Datoriku, informātiku un robotiku mācīs skolēnu jau iemīļotā sk. Zane Luste. Pirmais mēģinājums mūsu skolā mācīt vēsturi 6.ab klasē būs skolotājam Haraldam Bruņiniekam (viņš to ir darījis citās skolās un, starp citu, vasarā pabeidza maģistrantūras studijas un nu studē doktorantūrā).Skola sākusi dalību ekonomikas izglītības programmā Junior Achievement-LatviaPirmajā skolas dienā plkst. 9 pasākums muižas parterā (atkārtojiet kopā ar bērniem valsts himnas vārdus!); vecāki nenāk iekštelpās uz klases pasākumiem (ejam ārā vai pārceļam klases pasākumu ar vecākiem kaut kad brīvā dabā).Lietus gadījumā (bet nebūs  1., 9.kl. – skolas zālē, pēc tam klases st., pārējām klasēm tikai klases st. 7.-9.kl. skolēni ņem līdzi somu – saņems jaunās grāmatas un darba burtnīcas, 5., 6.kl. skolēni tās saņems 6.sept., sākumskolas skolēniem pakāpeniski izsniegs kl. audz. Daudz ir jaunu māc. grāmatu un burtnīcu, turklāt šogad jau skolā apvākotas. Lūdzu, visi kopā mācīsim bērniem tās taupīt!Pēc svinīgā pasākuma pakāpeniski notiks klašu un skolotāju fotografēšana (ir uzaicināts profesionāls fotogrāfs). 2.IX divas klases stundas (strādāsim ar jaut. par skolas misiju, vīziju un vērtībām un drošības jaut.; īpaši jaunajiem skolēniem parādīsim skolu, vietas, kur viņiem būs jāiet, jāuzturas). Pēc tam fotoorientēšanās (pusdienas pavārītes dos līdzi). 3.IX mācību diena – beigsies tā, lai paspēj uz autobusu plkst. 13.00. Un tad jau gatavošanās un Kokmuižas svētki, arī muižas ēkā un apkārtnē. Bērniem ar speciālajām vajadzībām no šā mācību gada tiks izstrādāti elektroniski individuālie atbalsta pasākumu plāni, kuru īstenošanu koordinēs attiecīgās klases audzinātājs, plāna izstrādē piesaistot gan atbalsta personālu, gan atsevišķu mācību priekšmetu skolotājus un, protams, bērnu un viņa vecākus. Paldies visiem labajiem cilvēkiem, kas dažādos veidos, šogad, gatavojoties jaunajam mācību gadam, ir palīdzējuši skolai: Gatim Builim, Jānim Grasbergam, bij. novada deputātiem Roberta Zuikas piemiņas saglabāšanai Kocēnos, Edgaram Atlācim, Jānim Zvirbulim, Gunitai Braunai, Zanei Paeglei, Viesturam Miķītim… protams, vecākiem Skolas domes galvenā cilvēka – Lailas Klimovičas – vadībā!Grūti ir izstāstīt daudz (plašāka informācija ir aizsūtīta E-klases pastā). Ceru, viss pakāpeniski sāksies – arī interešu izglītības nodarbības (par tām informēsim atsevišķi). Mans lūgums – izaicinājumu situācijās nemeklēsim vainīgo, meklēsim risinājumu! Pirmām kārtām sazināmies ar savu klases skolotāju! Saudzējam skolotājus, sazināmies, sadarbojamies (esam ar skolotājiem vienojušies, ja vien nav akūts jautājums, tad atbildam E-klasē, e-pastā trīs darbadienu laikā) – dodam iespēju skolotājiem būt atvērtiem, priecīgiem! Mana pārliecība – kāds skolotājs ieiet klasē, tāda ir bērnu reakcija. Un lielākas vērtības nav kā priecīgi, labvēlīgi un veseli cilvēki. Darīsim kopā, lai mums tā izdotos!Savā pirmajā 1.septembrī Kocēnu skolā – skolas direktors Māris Bušmanis

Sveiciens brīdi pirms jaunā mācību gada!

E-klasē aizsūtīta informācija par Covid-19 testa veikšanu.
(iesakām noskatīties Youtube video šeit) un dažas citas ziņas, arī par pirmo skolas dienu 1.septembrī plkst. 9.00, kurā visus jūs gaidām!