Aktualitātes

Atkalsatikšanās pirmajā skolas dienā
Kocēnu pamatskolas 2021./2022.mācību gada izlaidums - ceturtdien, 16.jūnijā, plkst. 18.00 Kocēnu pamatskolā
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Gaidām visus ģimenes dienā!
Būsim atkal kopā 20. maijā no plkst 18.00 Kokmuižas parterā, lai pateicības koncertā teiktu paldies par sasniegumiem, ar kuriem lepojamies, un sarunās, spēlēs, labos vārdos aizvadītu piektdienas vakaru! Gaidīsim visus Kocēnu pamatskolas skolēnus un viņu vecākus!2022.05.18
Maijā uzzied Latvijas daba, buča uz mammas vaiga un prieks par brīvu un neatkarīgu valsti
Te upes ir visstraujākāsTe pļavās viskošākie taureņi dejTe rozes zied vissārtākāsUn suņi visdrosmīgāk pagalmos rej.
Te zvaigznes mirdz visspožākāsTe kalēji laimes pakavus kaļTe mammas ir vismīļākāsTe vienmēr gribu atgriezties atpakaļ.
Te koki aug staltākieun mākoņi baltākieTe putni visskanīgāk dziesmas dzied.Vai saule spīd vai sniegi krīt,es palikšu te,jo nekur nav tik labi kā Dzimtenē.
/Pēters Brūveris/
2022.05.03
Kocēnu pamatskola saņēmusi akreditāciju darbībai nākamajiem sešiem gadiem
Papildus satraukumam, kas bija saistīts ar to, kā uzņemsim savā skolā ukraiņu bērnus, martā skolā nedēļu "ciemojās" arī akreditācijas komisija. Paldies tai par savu redzējumu, cieņpilno attieksmi, konstruktīviem ieteikumiem un norādītajām darbībām, kas tuvākā un tālākā nākotnē veicamas; paldies par komisijas lēmumu, kas ļauj mums strādāt arī nākamos sešus gadus (tas ir maksimālais termiņš, kādu darbībai dod izglītības iestādēm). Paldies kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem, kuri dalījās savā redzējumā par skolu! Pielikumā publicējam akreditācijas komisijas vadītājas vēstuli vecākiem. Pēc akreditācijas gribu teikt, ka nekas jau nav beidzies, gluži otrādi - sācies ikdienas darbs saskaņā ar to, kas noteikts skolas attīstības prioritātēs, saskaņā ar šāgada budžeta plānojumu, nepieciešamajām izmaiņām personālresursu sastāvā un, protams, domām un darbiem, kā uzlabot mācību procesu un mācību satura apguvi, un domām par kopīgiem pasākumiem, no kuriem uz vienu aicinu īpaši - 20.maija pēcpusdienā - Ģimenes dienu, kad sarunās, koncertā un dažādās āra aktivitātēs satiksimies visi kopā! Akreditācijas ekspertu komisijas vēstule Kocēnu pamatskolas skolēnu vecākiem - šeit!
Lai vairāk mierīgs un priecīgs šis pavasaris! Labām domām - skolas direktors Māris Bušmanis
2022.04.11.
Patīkams pārsteigums
Jau 16 gadus Latviešu valodas aģentūra rīko bērniem un jauniešiem radošo darbu konkursu, lai bērni rakstītu vai zīmētu par vērtībām, kuras cildina latviešu valodu, darba tikumu un tradīcijas.2021.gadā konkursa tēma bija “Mans grāmatplaukta stāsts”. No skolas piedalījās 4. un 5.klašu skolēni – 9 skolēnu darbi tika izvēlēti un nosūtīti aģentūrai. Kad Valodu dienā – 21.februārī – nosauca laureātus, to vidū nebijām, bet tagad, pēc gada, pa pastu tika atsūtītas grāmatas un pateicība skolotājai. Pārsteigums – grāmatā publicēti arī divi mūsu skolas meiteņu darbi. Apsveicam Ievu Kristīni Grebūnu un Elizabetu Laursoni!2022.gadā par tēmu “Tu esi Latvijas dārgums” domrakstus rakstīja 6.klašu skolēni. Aģentūrai tika nosūtīti 5 skolēnu darbi: no 6.a klases Noras Dembovskas, Katrīnas Podvinskas, Miķeļa Jāņa Bitmaņa un Gustava Apsīša domraksti un no 6.b klases Ričarda Brauna darbs. Arī šogad pēc darbu izvērtēšanas laureātos neesam, bet gaidīsim grāmatu – varbūt atkal būs pārsteigums! Latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Treimane
2022.03.30
Šogad pavasaris...
...citās krāsās un sajūtās2022.03.06.

Kur meklēt palīdzību?

Cik bieži neesam runājuši par to, ka nav pieļaujama vardarbība, agresija ne vismazākajā mērā. Tāda tā diemžēl tagad izvērsta plašā mērogā pret Ukrainu, raisot bažas par drošību visā pasaulē. Skolēniem un viņu vecākiem E-klasē ir aizsūtīta informācija, kur vērsties tad, kad nav iespējams tikt galā ar satraukumu, kā rīkoties dažādu apdraudējumu situācijās. Skolā iespējama psiholoģes palīdzība, drīkst rakstīt arī E-klasē Vinetai Flemingai; bērni drīkst zvanīt arī uz uzticības tālruni 116111, savukārt diennakts tālruņu numuri krīzes situācijās – 67222922 vai 27722292. Atbalsts nedrošā brīdī - https://www.izm.gov.lv/lv/atbalsts-nedrosa-bridi Lai šis laiks mums māca būt vienotiem un palīdzīgiem, prasmīgiem un labi savu darbu darošiem cilvēkiem!2022.02.28.

Pirmklasniek, tiekamies Kocēnu pamatskolā!

Par iespējām skolā, kur klasē katram iespējams pievērst uzmanību; kur iespējamas stundas un brīvais laiks muižas parkā un citviet dabā; kur skolas vidi un attiecības veidojam personīgā saziņā,
tikšanās - ceturtdien, 17.martā, plkst. 18.30 tiešsaistē (ja vieta tiks mainīta, informēsim). Gaidām lielus un mazus! Būs nodarbība arī nākamajiem pirmklasniekiem. Pieteikumu dalībai lūdzam sūtīt uz: iveta.klava@kocenuskola.lv
Ģimenes aicinātas arī uz personīgu tikšanos ar skolas direktoru, piesakoties: maris.busmanis@kocenuskola.lv
Par iestāšanos skolā skatīt mājaslapas Uzņemšanas sadaļā (šeit)! Iesnieguma veidlapas uzņemšanai 1.klasē var iesniegt lietvedībā vai atstāt pasta kastītē pie sākumskolas ēkas durvīm, vai PII "Auseklītis" audzēkņi savām skolotājām.
Uz tikšanos!

Mīlestības diena

Mīlestībai nav īpašas dienas, bet, ja kāds mums atgādina, ka tāda ir, mēs tai nepretojamies.2022.02.14.

Jauni noteikumi karantīnas kārtībā (SPKC precizēti 14.02.2022.)

No 14.februāra jaunas normas karantīnas ievērošanā. Grozījumi karantīnas kārtībā veikti MK 09.10.2021. rīkojumā Nr. 720 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Lasīt tālāk...
  • Skolēni (arī interešu un profesionālās ievirzes – mūzikas, mākslas, sporta skola) un darbinieki kontaktpersonas var neievērot mājas karantīnu, bet jāveic paštests otrdienās no rīta (skolēniem bez sertifikāta – kopējais stobriņu tests), ceturtdienas un svētdienas vakarā vai nākamās dienas rītā (nosūta vai parāda klases audzinātājam/-ai). Nav vairs jāveic paštests septiņas dienas pēc kārtas. Paštesta veikšanas pamācība – šeit!
  • Nekāds tests nav jāveic pārslimojušiem 60 dienas pēc saslimšanas.
  • Ja stobriņa testa rezultāts ir pozitīvs, tad trešdienas rītā klases audzinātāja/-s paziņos individuālu laiku un vietu, kur nodot siekalu testu. 24 stundu laikā vajadzētu būt rezultātam. Ja nav, tad veicam paštestu un atgriežamies skolā ar negatīvu rezultātu.
  • Ja ir pozitīvs paštests, tad lūgums veikt siekalu testu (trauciņu var pajautāt klases audzinātājam/-ai; kā veikt siekalu testu - šeit). Ja nav iespējams pēc testa ierasties un testu nodot laboratorijā, arī tad informējiet audzinātāju – aizbrauksim, aizvedīsim, arī testu uz laboratoriju „Bior” (Raiņa ielā 19, netālu no ZET, pie apvedceļa), pieteikties - šeit! Siekalu tests laboratorijā iesniedzams darbdienās līdz plkst. 14.00. Siekalu testa trauciņu var dabūt arī pie laboratorijas ārdurvīm.
  • Kamēr mājās ir kontakts ar inficēto personu, tikmēr skolēns uz skolu nedodas, mācās mājās. Klases audzinātājs/-a saziņā ar citiem skolotājiem aizsūtīs individuālo mācību plānu. Pēc inficētās personas izveseļošanās skolēns atgriežas skolā, veicot paštestu norādītajās paštestu dienās. SPKC grozīts 14.02.2022. SPKC šodien ir precizējis informāciju par kontaktpersonām. Izglītojamie pamata un vidējās izglītības pakāpē, izglītības iestādē nodarbinātie var turpināt mācības un darbu klātienē arī gadījumos, ja mājsaimniecībā kontakts ar inficēto turpinās. (Iepriekš sūtītajā informācijā bija norādīts, ka tādos gadījumos jāievēro karantīna un uz izglītības iestādi doties nevar.)
  • Atceramies – uz skolu nenākam ar saslimšanas pazīmēm! Ja skolā dotā vai ģimenes dotā medicīniskā maska vai respirators palicis mājās, skolā iespējams dabūt jaunu masku, jautājot klases skolotājam/-ai vai Skolotāju istabā.
Vēlot labu veselību,cieņā - direktors2022.02.12

Sveču diena

Latviešu tautas tradīcijās februāris ir Sveču mēnesis. Dažādos mācību priekšmetos – dabaszinībās, latviešu valodā, dizainā un tehnoloģijās u.c. – Kocēnu pamatskolas visjaunākie – 1.klases – skolēni pētīja, kāpēc vajadzīga gaisma, kādi ir gaismas avoti, kas jādara Sveču dienā, zīmēja sveces un veidoja svečturus.Ar to viss nebeidzās - vēl Valmieras muzeja skolotāja, programmas “Gaismas ceļš” vadītāja Evita Buša stāstīja un rādīja, kādi bijuši gaismas ķermeņi agrāk; kopā ar bērniem minēja mīklas un klausījās ticējumos, un galu galā katrs iemācījās "uzaudzēt" savu sveci.

Barikāžu atceres piemiņas diena

Klikšķini uz attēla, lai dotos uz '"Barikāžu atceres piemiņas dienas" foto galeriju!
Barikāžu atceres piemiņas diena Kocēnu pamatskolā. Lasīt tālāk...
Šī zeme man dārga, Jo citas zemes nav, Jo nav arī citu debesu. Var jau būt, ka kaut kur pa ēteru Lidinās eņģelīši apzeltītiem spārniem, Var jau būt, ka kaut kur dod dzert nektāru No grezniem traukiem, – Man pietiek, ka uz Latvijas zemes Eņģeļi ir pārvērtušies stārķos Un nektāru ražo bites No pāris hektāriem Vizbulīšu. /Roberts Mūks/Tad, kad mani vecāki bija manā vecumā, 1991.gada janvārī, norisinājās Latvijai būtiski notikumi – bija Barikāžu laiks. Nu jau vairāk nekā 30 gadus Barikāžu laika piemiņa tiek glabāta kopīgi kurtos ugunskuros un laba vēlējumos Latvijai.
Foto – Elīna Upīte


28. janvāris - Draudzīgā aicinājuma diena

Klikšķini uz attēla, lai atvērtu Kokmuižas pavasara stāstus!
1935.gada 28.janvārī – Kārļos – neatkarīgās Latvijas Valsts ceturtais prezidents Kārlis Ulmanis radīja jaunu tradīciju, aicinot: Dāvināsim... grāmatas, gleznas, mākslas darbus, palīdzēsim katrs savai vecajai skolai tikt pie laba mūzikas instrumenta. Prezidenta iniciatīva - Draudzīgais aicinājums - rosināja atcerēties savu skolu. Mūsu iniciatīva šogad - Pavasara stāsti. Palīdzi tos radīt!

Jaunajam, 2022., gadam sākoties…

Paspēt. Šis varētu būt mans šīgada vārds. Paspēt izdarīt visus (Vai tiešām visus?) uzticētos darbus. Paspēt atrast brīdi, brīžus būt kopā ar savējiem. Paspēt izrunāties, pajautāt, sasveicināties vairāk nekā tikai vienā vārdā. Paspēt izdarīt sev ko ļoti tīkamu – to, kas uzlādē, baro… – formulējiet, kā gribas! Mums katram konkrētajā vietā un ar konkrētajiem cilvēkiem dots tikai tas laiks, kas dots. Plānotāji teiks – salieciet prioritātes, kas jums ir svarīgākais! Tā jādara, zinu. Bet reizēm to kāršu namiņu varbūt ir vērts sajaukt vai tas pats sajaucas, kad, piemēram, saruna ar bērnu ir svarīgāka par kārtējo vebināru, pārskata aizpildīšanu utt. Ne vienmēr, bet reizēm, es teiktu – iespējami vairāk. Garāks sveiciens par atgriešanos skolā (5.janvārī ), testēšanās kārtību u.c., kā līdz šim, ir aizsūtīts E-klases pastā, bet jaunajā gadā lai ir daudz brīžu, kad esam laimīgi, pateicīgi un vajadzīgi!Būsim un radīsim labas lietas 2022.gadā visi kopā!Cieņā – jūsu skolas direktors Māris Bušmanis

Ziemassvētku krūzītes stāsts

Klikšķini uz attēla, lai atvērtu Ziemassvētku krūzītes stāstu!
Tu jau guli?
Mēģinu iemigt, bet nekādi neizdodas. Prātoju par gada skaistākajiem svētkiem- Ziemassvētkiem. Neesmu vēl nopircis dāvanas, neesmu sagādājis eglīti. Šogad kaut kā nerodas īstā noskaņa.
Vēl jau ir laiks visiem Ziemassvētku darbiem. Bet noskaņa – noskaņu es tev palīdzēšu radīt. Es tev izstāstīšu pasaku „Ziemassvētku krūzītes stāsts”.


Valsts svētku nedēļai veltītā izstāde "Mūsu latviskās vērtības"

Kocēnu pamatskola Latvijas dzimšanas dienai par godu pārvērtusies mākslas galerijā, kur katra klase izveidojusi izstādi par kādu latviešu tautai nozīmīgu lietu vai vērtību. Skaties video un novērtē mūsu veikumu!Sveiciens Latvijai svētkos!


Lāčplēša dienas pārgājiens 5.-9.klasei

Klikšķini uz attēla, lai atvērtu Lāčplēša dienas uzdevumu!
Ja vēlies izzināt un pārbaudīt savas zināšanas par to, kas ir Lāčplēša diena, aicinām doties virtuālā pastaigā pa mūsu vēstures takām!Neaizmirsti iedegt svecīti par mūsu varoņiem!

Noslēdzies atlētiskās vingrošanas septītā čempionāta 3.posms

Šā gada 13.oktobrī tika rīkots septītais atlētiskās vingrošanas čempionāta 3.posms – vieglatlētikā, kurā piedalījās Valmieras novada Kocēnu pamatskolas 4.-6.klašu skolēni. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, čempionāts notika klašu grupās, katrai klasei piedaloties savā disciplīnā. Pavisam skolēni piedalījās četrās vieglatlētikas disciplīnās. Un katrā no tām bija savi laureāti
Meiteņu grupā 60 metru skrējienā: 1.vieta Katrīnai Podvinskai 2.vieta Kitijai Ločmelei 3.vieta Sārai ŠmagreiZēnu grupā 60 metru skrējienā: 1.vieta Sebastianam Nillem 2.vieta Kristeram Mikuļinokam 3.vieta Krišam JančukamMeiteņu grupā 800 metru skrējienā: 1.vieta Amandai Hohlovai 2.vieta Sārai Šmagrei 3.vieta Maijai BrusovaiZēnu grupā 800 metru skrējienā: 1.vieta Sebastianam Nillem 2.vieta Gustavam Apsītim 3.vieta Raenam HlizovamMeiteņu grupā tāllēkšanā: 1.vieta Maijai Brusovai 2.vieta Katrīnai Podvinskai 3.vieta Keitai PusvācieteiZēnu grupā tāllēkšanā: 1.vieta Sergejam Fomičovam 2.vieta Sebastianam Nillem 3.vieta Ralfam GrabimMeiteņu grupā bumbiņas mešanā: 1.vieta Keitai Peipai 2.vieta Amandai Hohlovai 3.vieta Natālijai Unai GrīviņaiZēnu grupā bumbiņas mešanā: 1.vieta Kristianam Martinsonam 2.vieta Kristianam Pētersonam 3.vieta Krišam Jančukam Sacensības atbalstīja Latvijas Tautas sporta asociācija un Izglītības un zinātnes ministrija.Sacensību galvenais tiesnesis Haralds Bruņinieks

Ekskursiju diena

Dzeja uz trotuāra

Klikšķini uz attēla, lai dotos uz "Dzeja uz trotuāra" attēlu galeriju!

Pirms atkal atskan skolas zvans...

Pirms jaunā skola gada - domas un informācija ikvienam Kocēnu pamatskolas skolēnam, tā vecākiem un darbiniekiem. Lasīt tālāk...
Lielākajai daļai skolēnu mācību saturs jaunajā mācību gadā tiks piedāvāts saskaņā ar jauno izglītības standartu. Esam domājuši un domāsim, kā veidot mācību stundas uzbūvi atbilstoši jaunajām nostādnēm, kā nodrošināt caurviju prasmju īstenošanu. Īpašu uzmanību pievērsīsim pašvadītas mācīšanās nozīmei, kad skolēns pats (protams, ja nepieciešams, tad ar skolotāja, vecāka palīdzību) nosaka mērķi; apzinās iespējas, kā to sasniegt, un pārbauda, vai to ir sasniedzis; domā, kas ir palīdzējis un kas traucējis.Kā šā gada vadmotīvu gribu piedāvāt – cienīsim cits citu! Ar skolotājiem esam vienojušies, ka respektēsim cita viedokli, neuzspiežot savu. Līdzīgi kā ar ticību – šie ir uzskati, kas katram mums izveidojušies kaut kā ietekmē – šābrīža situācijā medicīnas speciālistu viedoklī, medijos atrodamos viedokļos u.c. Mums skolā svarīgākais – iespējami ilgi noturēties mācībām klātienē, skolā. Tāpēc svarīgi ievērot epidemioloģiskās prasības, kuras noteikusi valsts. Ministru kabineta (MK) noteikumiem atbilstoši skolas izstrādātā epidemioloģiskā kārtība šonedēļ tiks publicēta skolas mājaslapā. Valsts dotās iespējas (MK noteikumi Nr. 360) mācībām skolā patlaban ir divas: vakcinācijas (no 12 g.) vai pārslimošanas sertifikāts, uzrādīts klases audz., siekalu tests, veikts katru otrdienu, sākot no 31.aug., skolā vai mācības mājās (tad 1.-8.kl. vecāks raksta iesniegumu skolai).Tiksimies skolas padomē trešdien, 15.septembrī, plkst. 18.30 – pārrunāsim, izvērtēsim, kā mums ir gājis.Skolēnu skaits, uzsākot jauno mācību gadu, – 287 – lielākais pēdējo desmit gadu laikā noteikti (ir bijis arī uz pusi mazāks). No jauna angļu valodu 2., 5., 6. un 8.klasēs mācīs skolotāja Santa Plinte – Latvijas Universitātē ieguvusi angļu filologa izglītību; vienu dienu skolā būs arī sociālo zinību skolotājs Rihards Bergs (6.b, 7. un 8.kl.), skolotāju Inu Plauku darbnespējas laikā kā 7.b klases audzinātāju aizvietos latv. val. skolotāja Elita Ozola, bet mūzikā sk. Mārtiņš Birnis. Datoriku, informātiku un robotiku mācīs skolēnu jau iemīļotā sk. Zane Luste. Pirmais mēģinājums mūsu skolā mācīt vēsturi 6.ab klasē būs skolotājam Haraldam Bruņiniekam (viņš to ir darījis citās skolās un, starp citu, vasarā pabeidza maģistrantūras studijas un nu studē doktorantūrā).Skola sākusi dalību ekonomikas izglītības programmā Junior Achievement-Latvia. Pirmajā skolas dienā plkst. 9 pasākums muižas parterā (atkārtojiet kopā ar bērniem valsts himnas vārdus!); vecāki nenāk iekštelpās uz klases pasākumiem (ejam ārā vai pārceļam klases pasākumu ar vecākiem kaut kad brīvā dabā).Lietus gadījumā (bet nebūs 1., 9.kl. – skolas zālē, pēc tam klases st., pārējām klasēm tikai klases st. 7.-9.kl. skolēni ņem līdzi somu – saņems jaunās grāmatas un darba burtnīcas, 5., 6.kl. skolēni tās saņems 6.sept., sākumskolas skolēniem pakāpeniski izsniegs kl. audz. Daudz ir jaunu māc. grāmatu un burtnīcu, turklāt šogad jau skolā apvākotas. Lūdzu, visi kopā mācīsim bērniem tās taupīt!Pēc svinīgā pasākuma pakāpeniski notiks klašu un skolotāju fotografēšana (ir uzaicināts profesionāls fotogrāfs). 2.IX divas klases stundas (strādāsim ar jaut. par skolas misiju, vīziju un vērtībām un drošības jaut.; īpaši jaunajiem skolēniem parādīsim skolu, vietas, kur viņiem būs jāiet, jāuzturas). Pēc tam fotoorientēšanās (pusdienas pavārītes dos līdzi). 3.IX mācību diena – beigsies tā, lai paspēj uz autobusu plkst. 13.00. Un tad jau gatavošanās un Kokmuižas svētki, arī muižas ēkā un apkārtnē. Bērniem ar speciālajām vajadzībām no šā mācību gada tiks izstrādāti elektroniski individuālie atbalsta pasākumu plāni, kuru īstenošanu koordinēs attiecīgās klases audzinātājs, plāna izstrādē piesaistot gan atbalsta personālu, gan atsevišķu mācību priekšmetu skolotājus un, protams, bērnu un viņa vecākus. Paldies visiem labajiem cilvēkiem, kas dažādos veidos, šogad, gatavojoties jaunajam mācību gadam, ir palīdzējuši skolai: Gatim Builim, Jānim Grasbergam, bij. novada deputātiem Roberta Zuikas piemiņas saglabāšanai Kocēnos, Edgaram Atlācim, Jānim Zvirbulim, Gunitai Braunai, Zanei Paeglei, Viesturam Miķītim… protams, vecākiem Skolas domes galvenā cilvēka – Lailas Klimovičas – vadībā!Grūti ir izstāstīt daudz (plašāka informācija ir aizsūtīta E-klases pastā). Ceru, viss pakāpeniski sāksies – arī interešu izglītības nodarbības (par tām informēsim atsevišķi). Mans lūgums – izaicinājumu situācijās nemeklēsim vainīgo, meklēsim risinājumu! Pirmām kārtām sazināmies ar savu klases skolotāju! Saudzējam skolotājus, sazināmies, sadarbojamies (esam ar skolotājiem vienojušies, ja vien nav akūts jautājums, tad atbildam E-klasē, e-pastā trīs darbadienu laikā) – dodam iespēju skolotājiem būt atvērtiem, priecīgiem! Mana pārliecība – kāds skolotājs ieiet klasē, tāda ir bērnu reakcija. Un lielākas vērtības nav kā priecīgi, labvēlīgi un veseli cilvēki. Darīsim kopā, lai mums tā izdotos!Savā pirmajā 1.septembrī Kocēnu skolā – skolas direktors Māris Bušmanis

Sveiciens brīdi pirms jaunā mācību gada!

E-klasē aizsūtīta informācija par Covid-19 testa veikšanu.
(iesakām noskatīties Youtube video šeit) un dažas citas ziņas, arī par pirmo skolas dienu 1.septembrī plkst. 9.00, kurā visus jūs gaidām!