Karjeras izglītība

Karjeras nedēļas aktualitātes

Kocēnu pamatskolas 3.b klasē piedalījās Valmieras attīstības aģentūras organizētajā Karjeras nedēļas aktivitātēs. Konkursā ,,Prasmju medības'', piedalījās 18 novada klases. Balvas loterijas izlozē 3.b klase ieguva galveno balvu - izklaides centrā ,,Brīnumu mežs'' apmeklējumu visai klasei.

9.novembrī pārstāvis no Valmieras attīstības aģentūras svinīgi pasniedza balvu.

Paldies par atbalstu skolas karjeras konsultantei Sanitai Laiviņai!

Teksts: Ginta Dekmeijere

Foto: Valmieras attīstības aģentūra

JAL uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt 2023”

Arī mūsu skolas skolēniem 19.oktobrī bija lieliska iespēja piedalīties lielākajā uzņēmējdarbības konferencē “Uzdrīksties uzvarēt”, ko organizēja JAL (Junior Achievement Latvia). Šajā vērienīgajā pasākumā kopā pulcējās vairāk nekā 6500 apņēmīgu skolēnu no visas Latvijas, lai iedvesmotos no sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem un paši gūtu iedvesmu nebaidīties un rīkoties, lai sasniegtu savus sapņus.

Skolēniem bija lieliska iespēja klātienē satikt savus sporta elkus - basketbolistu Dairi Bertānu un viņa treneri Jāni Gailīti, kā arī mūziķus Ozolu un DJ Foxy Mandy. Bija iespēja dzirdēt dažādu jomu, sabiedrībā pazīstamu cilvēku, speciālistu pieredzes stāstus par to, kā viņi nonākuši līdz savai karjerai un guvuši panākumus. Veiksmīgo SMU dalībnieki dalījās ar savu pieredzi un kļūdām, ko pieļāvuši sava produkta veidošanā, kas ļāvis attīstīties, radīt ko jaunu vēl nebijušu. Jauniešiem bija iespēja arī piedalīties konkursos un laimēt balvas, kur mūsu jaunieši aktīvi ņēma dalību un ieguva iespēju arī pabūt uz lielās skatuves.

Teksts: Sanita LaiviņaFoto: pasākuma fotogrāfs

Kocēnu pamatskolas 2022./2023.mācību gada absolventu turpmākās izglītības gaitas

Karjeras izvēles atbalsta pasākumu plāns 2023./2024.mācību gadā

Karjeras prasmju apguve 2022./2023.mācību gadā

Karjeras mēneša ietvaros “Mazie uzņēmēji” iepazinās ar biškopja profesiju. Ciemos bija biškope Vineta, kas bērnus iepazīstināja ar šo interesanto profesiju, kā arī bija iespēja nogaršot medu.

Pasākumi 2. klašu skolēniem

Karjeras izglītības ietvaros 2.b klases bērni  ir iepazinuši savu vecāku profesijas (intervijas, apraksti,  apmeklētas vecāku darbavietas, gan vecāki viesojušies skolā).

Paldies Emīlijas Staras, Gustava Švalbes, Dāvida Ciemiņa, Olivera Gravas un Hannas Karlivānes vecākiem par atsaucību!

Foto - Ginta Dekmeijere

24.03.2023. pie Valodu Mape ciemojās Kocēnu pamatskolas 2.b klase un iepazinās ar profesiju pasauli.

Gaidot jauno vasaras nometņu sezonu, bērni palīdzēja un iesaistījās pasākumu aktivitāšu ideju ģenerēšanā. Tiek plānotas ļoti jautras un jaunu zināšanu pilnas nedēļas!

Pasākumi 4. klašu skolēniem

8.03.2023. pie Valodu Mape ciemojās Kocēnu pamatskolas 4.a klase profesiju dienas ietvaros, lai uzzinātu vairāk par to, kādu profesiju pārstāvjus šeit var sastapt un ar ko viņi nodarbojas.

Karjeras izglītības programma

Noderīgi karjerai

Atvērt šeit - karjerasmateriali.lvIzpēti profesijas - https://www.profesijupasaule.lv Karjeras izvēles testi - https://testi.niid.lv/

Kur mācīties?

Metodiskie materiāli klašu audzinātājiem

Karjeras prasmju apguve 2021./2022.mācību gadā

Pasākumi 1. klašu skolēniem

Profesiju pasaulē
Kā tikt līdz pīrāgam?

Pasākumi 2. klašu skolēniem

Kas jāprot skolotājam?
Kas ir pārtikas tehnologs?

Pasākumi 6. klašu skolēniem

Sadarbībā ar a/s "Latvijas Valsts meži"